FALE RADIOWE - LIFTING BEZ SKALPELA

Pożegnaj swoje zmarszczki bez żalu!

Ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu, spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy - to wszystko dzięki zabiegowi falami radiowymi (RF)

Jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który stosuje się w celu ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki oraz zminimalizowania objawów starzenia, takich jak utrata elastyczności, zwiotczenie czy drobne zmarszczki. Fale radiowe wykorzystuje się z powodzeniem zarówno w obrębie twarzy, jak i wybranych partii ciała (najczęściej do modelowania talii, brzucha, pośladków, ud, ramion i nóg). RF sprawdza się także przy braku jędrności skóry w okolicach piersi (działanie liftingujące).

Fale radiowe działają w obrębie skóry właściwej, stymulując fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Podczas zabiegów pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, zwiększa się także metabolizm w tkankach. W efekcie, poprawia się jakość skóry, zwiększa się jej gęstość i napięcie oraz wygładzają się zmarszczki.

Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fale radiowe o wysokiej częstotliwości, absorbowane w komórkach skóry, nie niszczą innych struktur - nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Terapia RF polega przede wszystkim na masażu wybranych partii ciała przy użyciu specjalnej głowicy, która emituje fale elektromagnetyczne.

fale-radiowe

Wasze najczęstsze pytania o fale radiowe:

Zabieg fal radiowych RF stosuje się do poprawy jakości skóry, czyli ujędrnienia, zagęszczenia, niwelowania zmarszczek. Zabieg znalazł również zastosowanie w modelowaniu sylwetki (brzuch, boczki, uda, pośladki, ramiona). Zabieg radiofrekwencji wykorzystuje zjawisko podgrzania tkanek do około 40-45 stopni Celsjusza. Ciepło wytworzone w skórze powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu oraz pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Wytworzone ciepło w tkankach dodatkowo doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się dotlenienie i odżywienie skóry oraz jej metabolizm. Liczba zabiegów w serii zależy od stanu skóry. Najczęściej wykonuje się 5-10 powtórzeń. Pierwsze efekty są widoczne najczęściej już po pierwszym zabiegu, jednak najlepszy efekt będzie widoczny około 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu z serii. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie zabiegu raz na 1-2 miesiące. Niestety nie da się ściśle określić, jak długo utrzyma się efekt po serii powtórzeń. Zależy to od wielu czynników m.in. stanu skóry, uwarunkowań genetycznych czy pielęgnacji domowej. Poprawa jakości skóry może być widoczna przez kilka miesięcy, a nawet do kilku lat.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radowych (RF) z powodzeniem pozwalają na zniwelowanie powstałych już zmarszczek. Należy jednak pamiętać, że starzenie skóry jest zjawiskiem postępującym i nie można go w żaden sposób zatrzymać. Przy pomocy nieinwazyjnej procedury z użyciem technologii fal radiowych udaje się skutecznie opóźnić lub złagodzić ten proces. Sekret gładkiej i jędrnej skóry tkwi bowiem w regularności i sukcesywnym wykonywaniu odpowiednich dla danego wieku zabiegów. W przypadku fal radiowych, przy pomocy kontrolowanego podgrzewania, dochodzi do skracania włókien kolagenowych, co daje efekt napięcia skóry i wyrównania zmarszczek, nawet tych głębokich. Zabiegi radiofrekwencji redukują nieestetyczne „woreczki” pod oczami. Są również doskonałą metodą na pozbycie się uporczywych zmarszczek mimicznych, w tym np. „lwiej zmarszczki”. Na skutek oddziaływania fal radiowych na tkanki zwiększa się zatem gęstość, elastyczność, napięcie oraz poprawia się ukrwienie skóry. Zabieg RF poprawia ogólny wygląd twarzy, niweluje oznaki starzenia w sposób długotrwały, lecz nieinwazyjny.

Powstawanie tzw. chomików to efekt naturalnych procesów starzenia się organizmu. Po 40 roku życia zmianie ulegają wszystkie struktury, począwszy od kości twarzoczaszki, które stają się coraz bardziej płaskie. Zmianom zostaje poddana również tkanka tłuszczowa, która ulega znacznej redukcji. Zaciera się kontur żuchwy, dolna część twarzy się poszerza i coraz bardziej rozciąga. Z kolei na policzkach tworzą się zgrubienia (torebki tłuszczowe), nadając smutny wyraz twarzy. To wszystko przyczynia się do zaburzenia owalu twarzy. Technologia fal radiowych opiera się na podgrzaniu tkanek na poziomie skóry właściwej. Komórki tkanki łącznej zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, które to właśnie odpowiadają za jędrność i elastyczność twarzy oraz ciała. Zabieg fal radiowych (RF) może być zatem z powodzeniem stosowany do redukcji tzw. chomiczków, poprawienia jakości skóry dekoltu, a także w przypadku zwiotczeń w obrębie szyi. Dla utrzymania pożądanych efektów należy pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń dotyczących serii wizyt w gabinecie oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry dojrzałej.

Fale radiowe (RF) pozwalają na bezinwazyjną redukcję komórek tłuszczowych. Są zatem doskonałą alternatywą dla liposukcji. Wybiórcze podgrzanie warstwy tkanki tłuszczowej przebiega bez skutków negatywnych dla otaczających ją tkanek oraz narządów (naczyń krwionośnych, mięśni, nerwów). Ciepło wytwarzane przy zabiegu radiofrekwencji rozbija komórki tłuszczowe, czyli inicjuje proces lipolizy. Rozpuszczone komórki tłuszczowe przedostają się do krwiobiegu oraz do układu limfatycznego, a stamtąd trafiają do wątroby, gdzie zostają wydalone przez nerki i układ trawienny. Pod wpływem emitowanego ciepła rozpoczyna się również proliferacja fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Kurczące się włókna kolagenowe powodują natychmiastowy lifting zwiotczałych obszarów, dając m.in. redukcję podwójnego podbródka. Ponadto, zabieg fal radiowych usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu z organizmu szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Zabieg RF z powodzeniem znajdzie zastosowanie m.in. przy modelowaniu ciała, redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu czy likwidacji zwiotczeń powstałych na skórze.

Działanie

 • poprawia napięcie skóry, mięśni i spłyca zmarszczki
 • powoduje lifting twarzy, szyi i dekoltu
 • redukuje cellulit oraz zmniejsza tkankę tłuszczową
 • redukuje zwiotczenia
 • zapobiega starzeniu się skóry
 • podnosi owal twarzy i podbródka
 • daje efekt push-up piersi
 • redukuje cienie pod oczami

Zalety

 • zabieg bezinwazyjny
 • długotrwałe efekty
 • miłe uczucie ciepła

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią
 • aparat słuchowy, implanty w uszach
 • rozrusznik serca
 • leki (przyjmowanie antybiotyków oraz leków rozrzedzających krew)
 • złote nici (dopiero po 2 latach)
 • alkohol 24 godziny przed zabiegiem
 • tarczyca
 • nowotwory
 • epilepsja
 • nadciśnienie
 • metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi (śruby w kościach, druty, tytanowe żebra, implanty w zębach, aparat ortodontyczny)
 • stany bakteryjne, wirusowe, grzybicze
. Wszelkie prawa zastrzeżone. Gabinet Kosmetyczny Goya.
Realizacja: Studio Manufaktura